Přestat se bát

07.11.2019

Mám doma spoustu knížek, každá z nich má příběh, jak si mě našla. Každá z nich je pro mě poklad. Všechny trpělivě čekají , kdy je znovu otevřu, prolistuji, čekají na to, kdy mi mohou předat další poselství, další myšlenku, která obohatí můj život.

Dnes si mě našla kniha Válka umění od Stevena Pressfielda s tímto poselstvím- Víte z čeho máme i my lidé strach? Strach z toho, že uspějeme. Že se můžeme stát člověkem, kterým ve svém srdci skutečně jsme.

,, Bojíme se zjištění, že jsme víc, než si myslíme. Víc, než si myslí naši rodiče/děti/učitelé. Bojíme se, že skutečně máme nadání, ke kterému nás nabádá ten ustavičný tichý hlásek. Že opravdu máme odvahu, odhodlání a schopnosti.

Bojíme se, že můžeme skutečně vést svou lod´, zapíchnout vlajku a dosáhnout země zaslíbené. Toho všeho se bojíme, protože kdyby to byla pravda, odcizili bychom se všem lidem v životě. ...ale taky přátele najdeme, na místech, na kterých nás nenapadlo hledat. Jsou to lepší, opravdovější přátelé. A my jsme zároveň a opravdovějšími pro ně..."

A tak se přestávám bát a poslouchám ten tenký hlásek, který mi říká:,,Maluj!"