BLANKA JE...

Jaký je můj svět? Ted´ je plný barev....plný touhy a odhodlání věnovat se umění. Maluji na hedvábí, na textil, maluji obrazy, kreslím, navrhuji, pořádám umělecké večery spojené s módní přehlídkou, píšu.

Věnuji se tomu, v čem cítím smysl... Je to volání...stálé nutkání jít dál...nezastavovat se...a pokračovat v konání, které mě vede za svým snem...ale trvalo to delší dobu, než jsem pochopila, že jsme každý z nás strůjci svého života..

Už odmalička jsem chtěla být paní učitelkou, v řadě postavené figurky z Člověče nezlob se byly mými prvními žáky, popsané papírky známkami byly mými prvními učitelskými zápisníky. 

Já se nakonec stala paní učitelkou jazyka českého a výtvarné výchovy. Učitelství je krásné a zároveň velmi náročné poslání. Být učitelem vás naučí spoustu dovedností. Z introverta se před tabulí stáváte hercem, řečníkem, informátorem, pohádkářem, psychologem, vzorem.

Postavit se před třídu je zvláštní rentgen. V očích dětí vyčtete zájem, zaujetí, či lhostejnost, nudu. Stávají se Vaším zrcadlem...někdy se polekáte, co se kolem vás děje, znervózníte, zpanikaříte, někdy se ve vás vyvolají...pocity uspokojení, radosti...

Život se velmi zrychlil tak, jak to všichni znáte. Malování jsem se věnovala v ,,ukradených chvilkách,, doprovázenými výčitkami svědomí, že se nevěnuji jiným a jenom sobě. Ale nemoc mi dala najevo, že něco v mém světě není v pořádku, že musím zpomalit. Do rukou se mi v podobě knih dostávaly informace, které mě nadchly. 

 Trvalo dalších osm let, protkané čtením a později pochopením, že svět si tvoříme samy, než jsem se rozhodla poslechnout to volání, které se ozývalo stále častěji ...až jsem s požehnáním své rodiny pochopila, že je nejvyšší čas, že už jsem promarnila zkušební období, že už je potřeba jít do toho se vším všudy...

A tak jsem už více než rok na své cestě...opustila jsem komfortní zónu jistot a to přináší spoustu nových poznání... Vy se můžete stát součástí mé cesty a třeba Vás budu svým příběhem inspirovat. Na mých stránkách můžete sledovat mou uměleckou cestu... Těším se!